8 Mart 2023

At Canik we are saddened by the tragedies that have occurred from the earthquakes in our country. We are also committed to staying strong for our country and colleagues.

With this goal in mind we are proud to say team Canik has launched the Disaster Awareness program with a focus on how women can properly prepare for a disaster and then properly respond. This program includes everything from first response, to contingency plans, evacuation routes, basic first aid, and more. Canik Academy Director Ismail Dut spent February 24th and 25th with the female colleagues of our Istanbul and Samsun facilities covering these topics.

Canik is committed to the safety and happiness of all that our touched by our business and we believe that in order to do this we must be proactive and lead by example.

CANiK olarak, ülkemizde yaşanılan depremler nedeniyle gösterdiğimiz kurumsal duyarlılığı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu süreçte güçlü kalmak ülkemize ve çalışma arkadaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye var gücümüzle devam ediyoruz, edeceğiz.

Bu kapsamda, 24 Şubat Cuma günü CANiK Academy Direktörü İsmail Dut’nun anlatımı ile “Kadınlar için Afet Bilinci’’ temalı eğitimi İstanbul Genel Merkezimizde, 25 Şubat Cumartesi günü de Samsun üretim tesislerimizde görev alan kadın çalışanlarımız için gerçekleştirdik. Bu eğitim kapsamında; yaşanması olası depremlerden sonra kendimiz ve çevremiz için afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anların önemi, acil durum çantası nasıl olmalı, acil durum planı ve stratejisi, tahliye prosedürleri ve temel ilk yardım gibi konular hakkında farkındalık eğitimleri verilmiştir.

CANiK olarak ülkemizin ve çalışanlarımızın her zaman yanında olup, yapmış olduğumuz çalışmalar ile örnek olmaya devam edeceğiz.